W jakim czasie uruchamiane są poszczególne usługi

Warunkiem koniecznym do uruchomienia jakiejkolwiek usługi jest uzupełnienie profilu w Panelu Klienta poprawnymi danymi. Poszczególne zamówione usługi w naszej firmie są uruchamiane po ich opłaceniu w dni robocze, tj. poniedziałek - piątek, w godzinach 8 - 18, poza tym przedziałem czasowym czas aktywacji może się przeciągnąć do następnego dnia roboczego.  Przy niektórych usługach należy spełnić dodatkowe wymogi, o czym będziemy informować w odpowiednich zgłoszeniach.

Konto hostingowe

Średni czas oczekiwania na uruchomienie konta hostingowego wynosi około 15 minut od momentu oznaczenia zamówienia jako opłacone. Możemy w wyjątkowych sytuacjach uruchomić je wcześniej, jeżeli zostanie nam załączone potwierdzenie przelewu z banku.

Domena

Domena internetowa jest rejestrowana dopiero w momencie zaksięgowania środków na naszym koncie. Średnio czas jej rejestracji wynosi około 15 minut. Warto zapoznać się wcześniej z wymaganiami dla poszczególnych domen, przy ich rejestracji.

Serwer VPS

Średni czas oczekiwania na zamówiony serwer VPS wynosi 15 minut. W przypadku wydłużenia się tego okresu będziemy informować. Na serwerze jest zainstalowany tylko i wyłącznie system operacyjny, wybrany przez klienta.
Jeżeli mamy administrować danym serwerem, do czasu uruchomienia należy doliczyć około 5 dni roboczych na konfigurację.

Serwer dedykowany

Czas do uruchomienia serwera dedykowanego jest zależny od dostępności maszyn w serwerowni u dostawców. Średni czas oczekiwania na zamówiony serwer wynosi 3 dni. W przypadku wydłużenia się tego okresu będziemy informować.
Jeżeli mamy administrować danym serwerem, do czasu uruchomienia należy doliczyć około 5 dni roboczych na konfigurację.

Certyfikat SSL

Generowanie certyfikatu SSL rozpoczynamy po wpłynięciu środków na nasze konto. Generowanie następuje najpóźniej do dnia roboczego po opłaceniu oraz po spełnieniu wymogów, koniecznych do jego wygenerowania. Wyjątek od tej reguły stanowi certyfikat EV SSL, którego generowanie może potrwać do 14 dni.

W przypadku odnowienia certyfikatu SSL, zalecamy aby płatność przyszła najpóźniej na 3 dni robocze przed jego wygaśnięciem. Wyjątek od tej reguły stanowi certyfikat EV SSL, za który opłata powinna wpłynąć do nas nie później niż 14 dni przed jego wygaśnięciem. Jest to zalecane ze względu na procedurę generowania certyfikatu EV.

Google Workspace

Uruchamianie usługi Google Suite następuje w momencie wpłynięcia opłaty na nasze konto. Następnie prosimy klienta o podanie wymaganych danych do uruchomienia usługi. Czas uruchamiania z reguły nie przekracza 30 minut.

  • usługi, hosting, serwery, google suite, certyfikaty ssl, services, servers, ssl certificates
  • 0 : klientów uznało ten artykuł za pomocny.
Czy udało Ci się rozwiązać problem?

Podobne

Jak dbać o swoje hasła?

Dbanie o hasła jest jednym z najważniejszych obowiązków współczesnego świata, a pomogą ci w tym...

Płatności i faktury VAT

Nie otrzymałeś faktury i zastanawiasz się kiedy ją otrzymasz? Nie możesz znaleźć miejsca skąd ją...

Dlaczego nie widzę swojej strony?

Istnieją dwa główne powody, przez które nadal wyświetla się strona informacyjna po wgraniu naszej...

Jak wyczyścić cache przeglądarki?

Często zdarza się, że po dokonaniu zmian na naszej stronie WWW, i po odświeżeniu jej w...

Jak rozliczane są usługi?

Opłaty za poszczególne usługi w Thecamels odbywają się na podobnych zasadach.W przypadku kupna...