Zarządzanie użytkownikami, kontami oraz kontaktami

System zarządzania użytkownikami umożliwia pojedynczemu użytkownikowi dostęp do wielu kont klientów. Pozwala to na rozdzielenie uprawnień pomiędzy użytkownikami oraz właścicielami konta. Jest to również prosty, wydajny i elastyczny sposób zarządzania kontami klientów oraz udzielania im dostępu.

Konta i użytkownicy

Co to jest konto?

Konta (nazywane również "klienci") posiadają własne produkty i usługi. Reprezentują oni firmy lub osoby, które odpowiadają za posiadane usługi.

Co to jest użytkownik?

Użytkownicy mają jedno lub więcej powiązanych kont, do których mają dostęp i którymi mogą zarządzać. Po utworzeniu nowego konta, nowy użytkownik jest tworzony na podstawie profilu konta. Ten nowy użytkownik staje się wtedy właścicielem konta (patrz poniżej). Oddzielne akcje zarządzają dostępem użytkowników do każdego konta.

Na przykład, każdy z klientów projektanta stron internetowych może reprezentować osobne konto. Projektant stron internetowych mógłby zalogować się jako użytkownik i uzyskać dostęp do każdego z tych kont za pomocą jednego zestawu danych uwierzytelniających. Same konta nie byłyby jednak połączone.

Kto to jest właściciel konta?

Każde konto jest powiązane z jednym właścicielem konta. Właściciele kont mają wszystkie możliwe uprawnienia, które może posiadać dany użytkownik. Są oni również jedynymi użytkownikami, którzy mogą wysyłać zaproszenia ze swojego konta do nowych lub istniejących użytkowników. Dodatkowo tylko oni mogą zarządzań użytkownikami na danym koncie. Pozostali dodani użytkownicy nie mają takowych uprawnień.

Tworzenie i zarządzanie użytkownikami i kontami

Konta (i powiązani użytkownicy) mogą zarządzać użytkownikami i ich uprawnieniami z sekcji Zarządzanie użytkownikami w Panelu Klienta.

Każdy może założyć konto poprzez Panel Klienta. Aby to zrobić należy:

  1. Kliknij przycisk Konto w prawym górnym rogu.
  2. Wybierz opcję Zarejestruj.
  3. Wypełnij formularz.
  4. Kliknij przycisk Załóż darmowe konto.

W ten sposób stworzy się konto i powiązany z nim użytkownik, który jest jego właścicielem.

Zalogowani użytkownicy mogą zdecydować się na utworzenie nowego konta podczas składania zamówienia. W tym przypadku system przydzieli zalogowanemu użytkownikowi prawo własności do nowego konta. Aby to zrobić, wybierz opcję Stwórz nowe konto w sekcji Wybierz konto podczas dokonywania płatności. Wypełnij formularz, który się pojawi, a następnie kontynuuj zwykły proces zakupowy.

Zaproszenia

Aby podłączyć użytkownika do wielu kont, w dowolnym momencie, należy wysłać zaproszenia z każdego konta na tego użytkownika lub adres e-mail. Zaproszony użytkownik otrzyma wiadomość e-mail i musi kliknąć dołączony do niej link. W panelu klienta użytkownik może dodać wiele nowych lub istniejących kont klienckich, którymi następnie może zarządzać. Polecamy tę metodę.

Aby to zrobić:

  1. Idź do Witaj, Imię! > Zarządzanie użytkownikami.
  2. Wpisz adres e-mail w polu Zaproś nowego użytkownika.
  3. Wybierz opcję Wszystkie uprawnienia, aby nadać wszystkie dostępne uprawnienia, lub wybierz opcję Wybierz uprawnienia i wybierz żądane uprawnienia.
  4. Kliknij przycisk Wyślij zaproszenie.

Jeśli wyślesz zaproszenie na adres e-mail dla istniejącego konta, może ono uzyskać dostęp do konta klienta przy użyciu istniejących danych do logowania. Jeśli adres e-mail nie odpowiada istniejącym kontom, zaproszona osoba, może założyć swoje konto.

Logowanie

Gdy użytkownik zaloguje się na jedno z powiązanych kont, jego sesja logowania zostanie automatycznie powiązana z tym kontem.

Jeżeli użytkownik jest powiązany z więcej, niż jednym kontem, to podczas logowania się do Panelu Klient, pojawi mu się strona z Wyborem konta. Użytkownik musi wybrać konto, dzięki czemu wyświetlą mu się tylko i wyłącznie informacje, powiązane z tym kontem.

Konto można zmienić w dowolnym momencie, poprzez kliknięcie Witaj, Imię!, wybranie opcji Zmień konto i kliknięcie w nazwę konta ponownie.

Zgłoszenia

Jeśli konta mają uprawnienia Podgląd i Otwieranie Zgłoszeń, wszyscy użytkownicy danego konta mogą przeglądać i odpowiadać na zgłoszenia pomocy technicznej.

  • kontakt, konto, użytkownik, user, users, accounts, contacts
  • 8 : klientów uznało ten artykuł za pomocny.
Czy udało Ci się rozwiązać problem?

Podobne

Jak wykonać cesję usług?

Cesja elektroniczna usług to zmiana właściciela jednej lub większej ilości usług. Występuje ona w...

Porady dla firm - sposoby na zarządzanie produktami klientów

Jeżeli jesteś firmą, która obsługuje klientów i ich usługi, to poniżej przedstawiamy najlepsze...

Jak mogę zmienić powiadomienia mailowe wysyłane przez Panel Klienta?

Panel Klienta posiada opcję powiadamiania użytkownika o różnych zdarzeniach takich jak na...

Jak zgłosić problem do pomocy technicznej?

Zgłoszenie (nazywane też ticket) można zrobić przez Panel Klienta. Lecz zanim je do nas wyślesz,...

Jak doładować kredyty do konta?

Istnieje możliwość wpłacenia dodatkowych funduszy przypisanych do swojego konta na tak zwaną...